İPTAL,CAYMA VE İADE ŞARTLARI

Tüketicilerin korunması hakkında mevzuat gereği, gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak siparişinizin henüz sevkiyatı yapılmamış ise siparişiniz iptal edilebilir ve bu durumda da sipariş bedeli en fazla 10 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilir. Bu süreci bankanız aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Yasal düzenlemeler gereği, kullanılmamış olsa dahi, gıda maddesi olarak tanımlanan niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak kargo taşınması esnasında hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilir.

Ayrıca, mal/ürünün ambalaj ve içeriğinin kargoda hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahipsiniz. Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde kullanabilirsiniz.

Ürünleri iade etmek istediğinizde, destek@candygelsin.com adresine mail atarak iade talebinizi bildirin. İade nedeninizi ve iade etmek istediğiniz ürünlerin bilgilerini belirtin. Eğer ürün kırılmış veya bozulmuş ise, ürün görseli ile birlikte mail olarak göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünler mutlaka orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte, kırılma tehlikesi olan ürünler için pat pat poşet ile sarılarak iade edilmelidir. Hediye verilen promosyonlu veya kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Ürünleriniz iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün tarafımıza ulaştıktan sonraki 10 iş günü içerisinde iletilmektedir. Ayıplı ürünlerde ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.

Not: Yukarıdaki şartlar, Türk Ticaret Kanunu ve Tüketici Hakları Kanunu’na uygun olarak belirlenmiştir. İade talebiniz firmamız tarafından değerlendirilerek, uygun görülmesi halinde işlem yapılacaktır. Kişisel hijyen nedeniyle iade edilemeyen ürünlerde bulunmaktadır. Bu tür ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

0
Başa Dön
Ürün sepetinize eklendi.