Evinizde, çikolatayı güneş ışığına doğrudan maruz kalan bir yerde veya bir ısı kaynağının yakınında kesinlikle saklamamaya dikkat edin. Kesinlikle buzdolabına koymayınız.Karanlıkta muhafazalı olursa daha iyi olur. Çikolatayı 14 ila 18 santigrat derecelik bir sıcaklıkta saklamak idealdir.

Gerçek çikolata yapımında kullanılan malzemeler ve süreç, farklı çikolata türlerine bağlı olarak değişebilir. Ancak çikolata yapımının temelinde kakao çekirdekleri, şeker ve süt tozu kullanılır. Kakao çekirdekleri, öncelikle fermente edilerek kabuklarından ayrılır ve daha sonra kavrulur. Kavrulmuş çekirdekler öğütülerek likör haline getirilir ve ardından kakao yağından ayrılır. Bu kakao kütlesi, çikolata yapımında kullanılır.

Bitter çikolata yapmak için, kakao kütlesi, kakao yağı ve şeker karıştırılır. Sütlü çikolata yapmak için ise, kakao kütlesi, kakao yağı, şeker ve süt tozu kullanılır. Beyaz çikolata yapımında ise, kakao kütlesi yerine kakao yağı, şeker ve süt tozu kullanılır.

Çikolata yapımı oldukça uzun ve özenli bir süreçtir. Bu nedenle gerçek çikolata genellikle daha yüksek kaliteye sahiptir ve daha zengin bir tat ve aroma sunar.

Çikolata üzerindeki bu küçük beyaz örtü genel olarak “Yağın beyazlaması” olarak adlandırılmaktadır. Bu durum küf değil, daha ziyade çikolatanın malzemelerinden ve saklama sıcaklığından kaynaklanmaktadır. Üreticilerimiz çikolata yapmak için, diğer malzemelerin yanında kakao yağı kullanıyor. Çikolata fazla yüksek bir sıcaklıkta bekliyorsa, az miktarda kakao yağı ile çözülür ve çikolatanın yüzeyine çıkarak ‘bu beyaz örtüyü’ oluşturur. Bu durum kimilerine kışın bir kristalleşmeyi düşündürse de meslek erbabı bunu “Yağın beyazlaması” olarak adlandırır. Sağlık açısından kesinlikle korkulacak bir şey yoktur, yalnızca görünüş etkilenmektedir. Bu nedenle üreticiden çıkışına kadar çikolatamızın sıcaklığını sürekli olarak kontrol ediyoruz.

Genelde ürünlerimiz günlük ya da o hafta üretilen taze ürünlerden özenle seçilip üretici tarafından size gönderilir.

CandyGelsin.com, Türkiye merkezli online Çikolata,tatlı ve şekerleme platformudur. Bu alanda Avrupa’nın ilk pazaryeridir.Türkiye’nin farklı bölgelerinde üretilen sağlıklı ve özenle seçilmiş tatlı, şekerleme ve çikolataların müşterilerle buluştuğu bir pazaryeri olması lezzet tutkunlarının favorisidir. Kurucuları ve ekibi tatlı ve çikolata tutkusunu paylaşarak, Türkiye’nin meşhur lezzetlerini en kaliteli ve doğal malzemelerle müşterilere sunmayı hedefliyor. Doğallık ve kalite en önemli öncelikleri. Müşteri memnuniyeti ve en iyi hizmet için sürekli gelişim ve özverili çalışma gösteriyorlar.

Kargo ücretini 350TL altı alımlarda alıcı yani siz değerli müşterilerimiz öder. Kapıda ödeme seçeneği; iyi niyet ile çıktığımız bu yolda son anda vazgeçilen ve geri gelen kargolar ile zarar görmemek adına bulunmamaktadır.  Kargo ücreti sabit olup 40TL ‘dir. Her gün 14:00 e kadar – Cumartesi günleri 11:00 e kadar verdiğiniz siparişler özel üretim ürün değilse o gün yola çıkmaktadır.Pazar günleri yaptığınız alışverişler İlk mesai günü yola çıkacaktır.

Hediye notu eklediğiniz siparişleriniz fiyat bilgisi yer almayan sevk irsaliyesi ile alıcıya gönderilir. Faturanız elektronik ortamdan iletilir.

Kargo takip numaraları, kargo barkodlarının kargo/kurye şubesi tarafından okutulmasından itibaren sistemde girilen numaralara sms veya e-posta adresine gönderilmektedir.

Ayrıca üyelik sayfanızdan kargo takip bölümünden kargo takip bilgilerini ve siparişinizin güncel durumunu görebilirsiniz.

Sıcak havalarda bazı ürünlerimiz soğuk zincir ambalajı içinde gideceği mesafeye göre değişen sayıda uzun süre dayanan buz aküleri ile gönderilmektedir.

Tüketicilerin korunması hakkında mevzuat gereği, gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak siparişinizin henüz sevkiyatı yapılmamış ise siparişiniz iptal edilebilir ve bu durumda da sipariş bedeli en fazla 10 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilir. Bu süreci bankanız aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Yasal düzenlemeler gereği, kullanılmamış olsa dahi, gıda maddesi olarak tanımlanan niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak kargo taşınması esnasında hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilir.

Ayrıca, mal/ürünün ambalaj ve içeriğinin kargoda hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahipsiniz. Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde kullanabilirsiniz.

Yüzlerce anlaştığımız üreticilerle olduğu gibi, önce web sitemizden satış ortaklığı formunu doldurup bize iletiyorsunuz.Candygelsin Tedarikçi Başvuru” adresine giderek tedarikçi başvuru formunu doldurup, formu Candygelsin’e iletmelisiniz. 2) Form gönderimi sonrasında, Candygelsin yetkilileri başvurunuzu değerlendirmeye almaktadır. Eğer başvurunuz kabul edilirse, sözleşme imzalamak üzere online tanışma toplantısı düzenleniyor.En kısa sürede ekiplerimiz size ulaşacaklardır. Ürünlerinizi Türkiye’nin 81 ilinde tatlı tutkunlarına 7/24 açık online pazaryeri modeliyle satışa sunmak için hemen başvurun!

0
Başa Dön
Ürün sepetinize eklendi.